Poolvääriskivid

See ajaveeb tundus parim koht, kuhu panna kiirelt kirja mõnede poolväärsikivide omadused.

Krüsakolla. Rohelisemustakirju. Aitab teadvustada varjatuid tundeid, vaigistab liigtugevaid emotsioone (hirm, viha, kurbus), tugevdab intuitsiooni. Tervendus, elujõud, armastus, rahu, suhtlemine, stress, naiselikkus, intuitsioon, selgeltnägemine, meditatsioon. Kõritšakra.

Tiigrisilm. Pruunitriibuline. Kaitseks halbade soovide, loitsude ja needuste;  finantskrahhide, pankroti ning varguste eest, hoiab ka eemal skandaale ja tülisid.   Julgus, raha, tahtejõud, äritegevus, enesekindlus, keskendumine, selgus, mehelikkus. Päikesepõimik, seedimine.

Tänu oma kiulistele triipudele suudab energeetiliselt tasakaalustada erinevad energiakeskused (tšakrad), kasvatada kandja enesekindlust, julgust, praktilist, anda täiendavat energiat ning tekitada kõikjal maailmas kodutunde.  Seetõttu peetaksegi tiigrisilma ennekõike meheliku energiaga kristalliks. Tiigrisilm on ka küllusekivi ning toob oma kandjale edu ja jõukust. Tiigrisilm ei kaitse üksnes psüühiliste rünnakute eest, vaid hoiab kandjat ka õnnetusjuhtumite ja negatiivse energia eest kaitstuna.

poolvääriskividKarneool. Kuldpruun. Elujõud, kirg, seksuaalsus, küllus, positiivsus, hingerahu, rõõm, küpsus, enesekindlus, maandus, kohalolu.

Karneooli värvus sümboliseerib küpsust, ilu ja inimest kes suudab oma vaimseid väärtuseid jagada ka teistega. Karneool muudab inimese sotsiaalsemaks ning õpetab teda rõõmu tundma oma keha ja elu üle. Küllusekivina abistab edu saavutamist nii ärialal kui muudes valdkondades. Suurendab enesekindlust ja hoiab usku imedesse, et jõuaksid seeläbi oma tõelise minani. Kaitseb ja hoiab eemale negatiivsed energiad, olles abiks positiivsete valikute ja otsuste tegemisel, et leiaksid elus õige suuna.

Aventuriin. Roheline. Tuntakse kui õnnekivi, aitab tõmmata ligi armastust, küllust ja jõukust. Südamekivina aitab armastust ligi tõmmata ja võimendab armastust perekonnas. Kasuta kui tahad tasakaalustada mees- ja naisenergiaid või vajad tuge nooruslikkuse sütitamisel. Toetab, kui tunned emotsionaalset pinget, ärritust või viha ja aidateb tuua rahu ja heaolutunnet. Tugevdab otsustusvõimet, julgustades vastu võtma otsuseid ja leidma lahendusi keerulistes olukordades. Südametšakra.

Tsitriin. Kollakasvalge. Eneseusk, positiivsus, rahulolu, mõtteselgus, tervendus, küllus, raha, äritegevus, edu, elutahe. Annab juurde elujõudu, suurendab energiataset ja vastupidavust. Toetab vaimset kasvu, suurendades intuitsiooni, loovust ja psüühilised võimeid. Võimsa manifesteerimise kivina õpetab kuidas meelitada ellu küllust, jõukust, edu ja kõike muud head. Julgustab elama elu täisväärtuslikult ja ennast väärtustades, sest nii saab ellu luua seda, mida kõige enam soovida.

Haoliit. Müüakse valgekirjuna ja roheliseks või punaseks  värvituna. Rahustav kivi, aitab unetuse puhul, imab enda ja teiste viha, aitab eelmiseid elusid ja nendevahelist aega näha. Aitab sõnastada vaimseid ja materiaalseid püüdluseid.

Ametüst. Lillaksvalge, õrnalt pruunikas. Aitab vabaneda (alkoholi)sõltuvustest, kui peol kaelas kanda, ei joo liiga purju. Unekivi, sobib padja alla hea une jaoks. Suurendab selgeltnägemise võimeid, kaitseb enesepettuse ja nõiduse eest. Müstikute kivina toob ta endaga rahu ja tasakaalu ning sobib meditatsiooniks ja keskendumiseks, stimuleerib kolmandat silma. Ametüst on seotud eestkoste, kõrgetel ametikohtadel asuvate sõprade ja tundlikkusega inimestevahelistes suhetes.

Jaspis. Levinuimad värvid on pruun, punane, roheline, alati kirju. Seotud kõneosavuse, julguse, kiire mõtlemise, vastuloitsude, tervendamise, maagiliste nägemuste ja ilu säilitamisega. Kaitseb luupainajate ja nõiduse eest. Stimuleerib kujutlusvõimet ja transformeerib ideed tegevuseks. Füüsiliselt pikendab jaspis seksuaalset mõnu. Toetab keha pikaajalise haiguse või haiglas olemise korral.

Opaal. Helesinine. Hoolitseb armastuse, kire, ustavuse ja truuduse eest. Seda kasutatakse sageli kihlasõrmustes. Stimuleerides originaalsust aitab saavutada ja väljendada inimese tõelist olemust. Soosib huvi kunstide vastu. Võrgutav kivi, mis intensiivistab emotsionaalseid seisundeid ja vabastab keeldudest. Annab ustavust ja lojaalsust, võib suurendada heitlikkust, kui see kalduvus on juba olemas.

Oonüks. Must. Oonüks on kaitsva energia kandja. Kantakse negatiivsusest hoidumiseks, annab kõrgendatud meelt, enesekindlust ja vaimujõudu. Seostatakse abieluõnne ja siirusega. Oonüksi juuresolkul inimesed ei valeta ja teiste mõtteid on kergem aru saada. Cupido lõikas oma noolega magava Venuse küüsi. Küünetükid kukkusid Induse jõkke, vajusid põhja ja muutusid oonüksiteks. Loe lisaks.

Preniit. Heleroheline, tumedate täpsudega. Tingimusteta armastuse kivi ja tervendajate tervendaja, aitab vabaneda klammerdumistest ja energeetilisest saastatusest.

Suitsukvarts. Hallist tumepruuni ja mustani. Annab füüsilist jõudu. Õpetab, kuidas loobuda kõigest, mis enam ei teeni. Leevendab hirme, toob rahu. Aitab leppida oma psüühilise keha ja seksuaalse loomusega. Edendab positiivset, pragmaatilist mõtlemist, edendab keskendumist ja vähendab suhtlemisraskusi. Sobib kui töötatakse negatiivsete energiate keskkonnas, sest hajutab määrdunud energiaid ning moodustab aura ümber kaitsekilbi.

Kuldne liivakivi. Sätendav pruunikas. Valmistatud klaasist, mille sees on vasepuru. Ambitsioonide kivi. Aitab rahulikuks jääda, stabiliseerib emotsioone, saab kasutada ravimiseks.

Sodaliit. Tumesinine heledate träpsudega. Ühendab loogika intuitsiooniga, ratsionaalne kivi, aida­tes just tundlikke ja emotsionaalseid inimesi. Rühmatöö soodustaja, stimuleerib usaldust, aitab avardada seisukohti. Ta toetab eneseteadvust, vaprust, truudust ja püsivust. Esindab vendlust ja inimeste ühtekuuluvustunnet, tugevdades oma­vahelist usaldust. Kõrvaldab allasurutud süütunde, vabastab hirmust. Abiline stressi korral ja ülitundlikel perioodidel, sest maandab hingeprotsessidest sündivat ener­giat. Valged trii­bud kivis sümboliseerivad valgust, mis aitab leida märke sealgi, kus näib valitsevat kaos. Sodaliit on nagu uksehoidja – ei põhjusta äkilisi muu­tusi vaid kaitseb liiga võimsate kogemuste eest nii kaua, kuni meele puhastumine pole lõpule jõudnud. Kui ollakse valmis oma mõtteid puhastama ja oma hoiakute teadvustama, siis aitab ta kandjat aeglaselt kolmanda silma avamiseks ette valmistuda.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: